Bakan Fidan ABD’li mevkidaşı Blinken ile Brüksel’de bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Brüksel’deki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi kapsamında bir saatlik görüşme yapan iki bakan, terör sorunu, Ukrayna savaşı ve NATO ile ilişkileri ele aldı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan NATO Dışişleri Bakanları toplantısı kapsamında ikili görüşmeler yapıldı. Fidan, ABD’li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fidan, Brüksel’de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ikinci gün oturumlarına katıldı.

Bakan Fidan ayrıca Alman mevkidaşı Annalena Baerbock ile de bir araya geldi. Görüşmede terörle mücadele konuları ve savunma sanayisi alanında iş birliği ele alındı.

Fidan, Hollandalı mevkidaşı Hanke Bruins Slot ile de bir görüştü.

NATO ile ilişkilerin de değerlendirildiği görüşmede, ittifakın başına geçecek olası yeni isim Mark Rutte ile ilgili Türkiye ve ABD’nin görüşleri aktarıldı.

Yeni NATO genel sekreterinden beklentiler de toplantıda ele alınan konulardan oldu.

Fidan, Brüksel’den ayrıldı

Fidan, iki günlük NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının tamamlanmasının ardından Brüksel’den Ankara’ya dönmek üzere hareket etti.

Bakan Fidan, NATO Karargâhında düzenlenen toplantının dün ve bugünkü oturumları sırasında mevkidaşları ile ikili görüşmeler de yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir